By accessing this website, you acknowledge and accept the use of cookies. Learn More
Important notice - Major update coming on June 1st. Please read carefully.
erin_in_albania
Those Albanian beaches though... So excited for beach season. 🏖🇦🇱🙈🙉🙊💋👙🕶🏊🏖 #albania #shqipni #shqipnia #shqiperia #shqiperi #ksamil #saranda #sarande #ioniansea #ionian #mediterranean #whitesand #tealwater #twopiece #highwaisted #albanianbeach #plazh #ksamilbeach #plazhi #abroad #balkans #balkanstyle #southernalbania #peacecorpsalbania #expatlife #feelsgoodonmyeyes
whitesand - saranda - albania - shqipni - highwaisted - feelsgoodonmyeyes - ksamilbeach - mediterranean - peacecorpsalbania - albanianbeach - shqiperi - balkanstyle - ksamil - plazhi - southernalbania - ionian - abroad - ioniansea - sarande - tealwater - shqiperia - expatlife - shqipnia - balkans - twopiece - plazh -
sorcerergnome : Yessssssss!!!!!!!!!!
kjado_deja - lorenco_vata - hangaccessories - besjan.balliu -
instagram
fjaka
#Shkoder #Albania #Shqiperia #Skadar #Lake #Tourism #Albanian #Shkodra #shqipnia #shqipni #shqiperi #shqiperia #shkoder #shkodra #rozafacastle #Rozafa #castle #Kalaja #Rozafës #KalajaeRozafës #kosovo #skadarsko #jezero
albania - shkodra - kosovo - kalaja - rozafa - shqiperi - kalajaerozafës - skadar - shkoder - tourism - shqipni - rozafës - shqiperia - albanian - lake - shqipnia - jezero - skadarsko - rozafacastle - castle -
ivica_dujic : Excellent photo
acid__y - ahd_shotz - funalien - slavenlunar -
instagram
moj_e_bukura_more
Ketu shihen #tirqet #shqipetare te veshura nga trojanet(dardanet) ne kohen e Homerit dhe nga Shqiptaret nga #malesiaemadhe #albania#arberia#illyria#shqiperia#shqipnia#epirus#cameria#weareautochthonous#autochtonous#albanianfreedgreece#ilirida#dardania
weareautochthonous - albania - shqiperia - epirus - ilirida - tirqet - arberia - shqipnia - dardania - malesiaemadhe - autochtonous - cameria - illyria - shqipetare - albanianfreedgreece -
miraldcake - adhurim_idrizi - prince_of_arberia - fjolla.ks -
instagram
radostfoto
#bicycle #photo #Berghainuniversity #swissknuckles #quickplease #bicycle #burdekin #oxfordstreet #sydney #darlinghurst #proudtobegay #not #maybe #newtown #Kosovo #kovsova #Shqipnia #Kosovë #serbia #srbija #Xhamadani #Gjakovë #Berlin #neuanspach #oberursel #berlinwedding
serbia - kosovë - bicycle - kosovo - photo - gjakovë - not - berlin - newtown - quickplease - srbija - neuanspach - oxfordstreet - berghainuniversity - berlinwedding - swissknuckles - proudtobegay - burdekin - maybe - kovsova - shqipnia - xhamadani - oberursel - sydney - darlinghurst -
damatozxahmad - daniel240179 - maxinejosephine - gogonut -
instagram
moj_e_bukura_more
People cannot hide the reality #arberia#xhubleta#shqipnia#shqiperia#albania#illyria#illiria#illyrian#ilirida#kosova#dardania#epirus#cameria#chameria#camuria#malesiaemadhe
camuria - albania - epirus - illiria - arberia - chameria - xhubleta - illyrian - dardania - shqiperia - cameria - ilirida - shqipnia - malesiaemadhe - kosova - illyria -
the.historian.ig.hellas : @moj_e_bukura_ Plus is not nice to offend someone else history and culture just because you want and to satisfy your nationalistic apatite. It's not ethical and it won't make you a better man.
moj_e_bukura_more : @the.historian.ig.hellas about that coin I made some research , and yeah , you were right, and i say thank you because it was a more information for me.. About pileus, could you show me a modern greek that wear it in a traditional costume? Because I've never seen one before
the.historian.ig.hellas : @moj_e_bukura_more ok dm
prince_of_arberia : @the.historian.ig.hellas The plis (our version of the Greek word Pileus)/qeleshe (our autochthonous word for it, was worn by the Illyrians and the Ancient Greeks and the Romans. Today only the Albanians wear it and we are the only people who have continued this tradition. As for "offending someone else's history and culture" that is exactly what modern Greece has been doing to out people. Not allowing Albanians in Greece to speak Albanian and working hard as hell to make the inhabitants of Greece something they are not and forcing assimilation.
fjolla.ks - a_arberr - henriklleshi - arnisrrustemi -
instagram
erin_in_albania
One of my favorite places on earth during one of my favorite memories of cave exploring in lake Vau Dejes. Also because I was with someone who means the world to me on this day. 🇦🇱🇦🇱 the most beautiful and cleanest body of water in Albania: lake Vau Dejes. 💯❤️👍👌 #albania #shqipnia #shqipni #shqiperi #shqiperia #shkoder #shkodra #lakevaudejes #liqenivaudejes #vaudejesshkoder #vaudejes😍😍 #vaudejes #balkans #balkanstyle #northernalbania #wildalbania #mountains #lake #villagelife #peacecorpsalbania #peacecorps #peacecorpslife #exploringalbania #exploring #adventuring #memories #bukur #easterneurope #expat
northernalbania - balkanstyle - shqipni - peacecorpslife - easterneurope - vaudejesshkoder - shqiperi - albania - shkoder - vaudejes😍😍 - exploringalbania - villagelife - mountains - shkodra - peacecorpsalbania - shqiperia - lakevaudejes - memories - liqenivaudejes - lake - shqipnia - exploring - balkans - wildalbania - vaudejes - adventuring - peacecorps - expat - bukur -
adritravel - whyiruninthewind - klinsmanmarku - in1000gramm -
instagram
erin_in_albania
Saturday morning coffee & cupcake ☕️🍫🍰 #shkodran #shkoder #shkodra #albania #shqipnia #shqiperi #shqiperia #shqipni #coffeeviews #balkans #balkanstyle #shkodercity #bikes #bikeculture #cityofbikes #saturday #cupcake #burrnesh #expat #expatlife #abroad #abroadlife #easterneurope #breakfast #breakfastofchampions
shqipnia - albania - shqipni - easterneurope - breakfastofchampions - shqiperi - coffeeviews - bikeculture - bikes - shkoder - burrnesh - breakfast - cupcake - balkanstyle - saturday - shkodra - shkodran - abroadlife - shqiperia - expatlife - abroad - balkans - cityofbikes - expat - shkodercity -
arditi_paloka - a_m_.007 - alexiavilanova - rho_mettaj_r8 -
instagram
erin_in_albania
When your face is #chanel #versace #lancome 🙈🙊🙉 and the most convenient place to buy your make up is in duty free. 😂🤗👌✌️ #expat #expatlife #makeuplover #makeupaddict #eyebrows #selfie #selfietime #albania #shqipni #shqipnia #shqiperia #shqiperia #shkoder #shkodercity #shkodra #burrnesh #shkodran
eyebrows - albania - shqipni - selfie - expat - versace - makeupaddict - shkoder - burrnesh - shqipnia - selfietime - shkodra - shkodran - lancome - shqiperia - expatlife - makeuplover - chanel - shkodercity -
makeoverworkshop : Gorgeous work 💥
crookedflight : Fantastic photo, I'll be coming back for more! 💙💙
ctwtn : So sick! I'll have to make the trip later this year. Any recommendations for hostels? DM me if you do! 👌
jackob_89h - carlocioba - alana_margaret - markj_max -
instagram
moj_e_bukura_more
😏😏 #skenderbeu#skanderbeg#arberia#shqipnia#albania#shqiperia
albania - skenderbeu - shqiperia - skanderbeg - arberia - shqipnia -
moj_e_bukura_more : @sultanbazzda cfar kan bere sulltanet te mire per neve? Nuk e ve ne diskutim faktin qe je shqipetar 100% , por si Shqipetar nuk mund te mos pranosh qe turqit na lan ne mizerje
arnisrrustemi : @sultanbazzda Së pari duhet të kesh turp që ti nënvlerëson Gjergj Kastriotin dhe që thua më plot gëzim që osmanët ishin më të fuqishëm se ne por kur thua ashtu atëherë ti nuk ke aspak njohuri për heroit tonë kombëtar. Turqit e morrën kur ishte 11-12 vjeç dhe e morrën në çdo betejë kundër persëve etj.. Kur sulltani e pa që ishte i mahnitshëm si ushtarë dhe si udhëheqës pra ai e quajti "Iskender Bey" që i bie "Aleksandëri i madh". Sulltani e quajti ashtu duke ju referuar komandantit më të madh me origjinë ilire Alexander the Great. Turqit e vlerësuan si një komandant i tmerrshëm dhe jashtë mase i fuqishëm dhe po ashtu e quajtën "Arnavutluk Efendisi" që do të thotë "Zoti i Shqipërisë" dhe ti vjen këtu duke e nënvlerësuar atë ? Ai ishte aq i fort sa që morri titullin "Mbreti i Arbërisë, Princi i Epirit dhe Tmerri i Osmanëve". Skënderbeu ishte organizatori i Kuvendit të Arbërisë, në të cilin u zgjodh si prijës i Lidhjes Shqiptare të Lezhës. Ai u martua me të bijën e Gjergj Arianitit që quhej Donika Arianitin për të forcuar lidhjet e tij me principatat e tjera shqiptare. Ai bëri 30 beteja kundër osmanëve të cilët 29 prej tyre ishin në favor të tij.
arnisrrustemi : @sultanbazzda Këto janë betejat të zhvilluar nga Gjergj Kastrioti kundër osmanëve : -Beteja e Torviollit (22.000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e parë e Mokrës (1500 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e Otonetës (5000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e parë e Oranikut (3000 ushtarë osmanë të vrarë) -Rrethimi i Svetigradit (20.000 ushtarë osmanë të vrarë) -Rrethimi i parë i Krujës (20.000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e Modriçit (7000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e parë e Meçadit (7000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e Pollogut (3000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e Beratit (500 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e dytë e Oranikut (500 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e Albulenës (30.000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e dytë e Mokrës (4000 deri në 6000 ushtarë osmanë të vrarë) -Fushata e Skenderbeut në Maqedoni (12.000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e Ohridit (10.000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e parë e Vaikalit (4800 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e dytë e Meçadit (7000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e dytë e Vaikalit (6000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja e Kasharit (24.000 ushtarë osmanë të vrarë dhe 8.000 arnaut të vrarë që ishin tradhtar) -Rrethimi i dytë i Krujës (2500 deri në 4000 ushtarë osmanë të vrarë) -Rrethimi i tretë i Krujës (3500 ushtarë osmanë të vrarë) -Rrethimi i Shkodrës (20.000 ushtarë osmanë të vrarë) -Beteja Shqiptare kundër Osmano/Venecianët (2500 ushtarë osmanë të vrarë dhe 600 ushtarë venecianë të vrarë) Beteja e tij më e lavdishme ishte "Rrethimi i parë i Krujës" ku aty Gjergj Kastrioti së bashku me 8000 trima shqiptarë luftuan kundër një ushtri prej 150.000 ushtarë osmanë dhe me 20 hedhës-topash dhe pas betejës mbetën të vrarë 1000 ushtarë shqiptarë ndërsa në anën tjetër mbetën të vrarë 22.000 ushtarë osmanë, 2000 ushtarë osmanë mbetën të plagosur dhe Murati i dytë iku nga beteja dhe nga Shqipëria si një zog i vogël dhe ti thua që ishin një superfuqi ? Po ishin, por kur një pasha apo një komandant i lart ikën nga beteja apo nga vendi pra nuk ka se çfarë të presësh nga një Perandori.
arnisrrustemi : @sultanbazzda Dhe turqit arritën të marrin Shqipërinë pas 25 vjet por e di përse ? Sepse Gjergj Kastrioti mbrojti Arbërinë për 25 vjet duke i luftuar terroristët osmanë prandaj kjo është fuqia jonë, sepse ishim një vend shumë i vogël prej 500.000-700.000 banorë, ndërsa turqit kishin një perandori të tërë dhe një popullsi prej 28.000.000 banorë dhe i ndaluam për plot 25 vjet falë heroit tonë Gjergj Kastrioti apo i njohur si tmerri i osmanëve.. :D
aris_tabaku - kosovoliberationarmy - hoxha_albania - lenushee_ -
instagram
moj_e_bukura_more
Udhezuesi ( Odhise) & Sy- rrenat.(Sirenat) Lashtesia flet Shqip! #epirus#corfu#cameria#pelasgian#plis#pileus#qeleshe#fustanella#illyria#albanian#arberia#shqiperia#shqipnia#arberesh#arvanit#dardaniaemadhe#ilirida#malesiaemadhe
epirus - dardaniaemadhe - arberia - cameria - fustanella - pileus - plis - corfu - arberesh - pelasgian - ilirida - albanian - shqiperia - shqipnia - malesiaemadhe - qeleshe - illyria - arvanit -
gjergj_kastrioti_ - fjolla.ks - prince_of_arberia - fisnik_darlista -
instagram
valentinamustafi
👍❤😍 #Albaniangirl #albanian #albanien #kosova #shqiptar #shqipnia #bukuroshe #kuqezi #kuqezijeti #best #perfekt #bravo #respekt
respekt - shqiptar - albaniangirl - kuqezijeti - albanien - kosova - albanian - shqipnia - bukuroshe - bravo - perfekt - kuqezi - best -
kristanrottenberg747 - paollarahmeier - boost_10.000_followers - mujeres.muy.fitness -
instagram
lavieesbellavivre
❤️❤️❤️love #brides #bridesdress #groom #groomsmen #bestfriends #weddingday #photo #photography #bride #weddingseason #bridesofinstagram #wedding #whitewedding #bridal #dress #tuxedos #kosova #shqipnia #vscocam #invitation #청첩장 #결혼 #big #day #natural #ring #beautiful #amazing #love #rimafakih
beautiful - groomsmen - love - big - kosova - photography - invitation - natural - rimafakih - weddingseason - wedding - tuxedos - ring - shqipnia - dress - bridesofinstagram - bridesdress - weddingday - brides - groom - 청첩장 - bestfriends - 결혼 - day - bride - amazing - photo - whitewedding - bridal - vscocam -
love_lakeri : It's great seeing amazing photos! Keep posting more :)
natashakayyyy - nikkirosequinlan - robkorbphotography - itxurneha -
instagram
lavieesbellavivre
Elegance #brides #bridesdress #groom #groomsmen #bestfriends #weddingday #photo #photography #bride #weddingseason #bridesofinstagram #wedding #whitewedding #bridal #dress #tuxedos #kosova #shqipnia #vscocam #invitation #청첩장 #결혼 #big #day #natural #ring #beautiful #amazing #love #rimafakih ❤️
beautiful - groomsmen - love - big - kosova - photography - invitation - natural - rimafakih - weddingseason - wedding - tuxedos - ring - shqipnia - dress - bridesofinstagram - bridesdress - weddingday - brides - groom - 청첩장 - bestfriends - 결혼 - day - bride - amazing - photo - whitewedding - bridal - vscocam -
wandering__millennial - loufoord - playwrightproductions - subzero_restaurant -
instagram
lavieesbellavivre
#brides ❤️ #bridesdress #groom #groomsmen #bestfriends #weddingday #photo #photography #bride #weddingseason #bridesofinstagram #wedding #whitewedding #bridal #dress #tuxedos #kosova #shqipnia #vscocam #invitation #청첩장 #결혼 #big #day #natural #ring #beautiful #amazing #love #rimafakih wedding
beautiful - groomsmen - love - big - kosova - photography - invitation - natural - rimafakih - weddingseason - wedding - tuxedos - ring - shqipnia - dress - bridesofinstagram - bridesdress - weddingday - brides - groom - 청첩장 - bestfriends - 결혼 - day - bride - amazing - photo - whitewedding - bridal - vscocam -
sherwani.king : Kool 😍 Would love to see more
free.potato - rhbresults - wilsonmgramzopim - healthylife24_7 -
instagram
erin_in_albania
Party on top of the Shkodra castle during a rain storm! 🌁💦🌧⛈ #saturday #albania #shqipni #shqipnia #shqiperia #shqiperi #shkoder #shkodra #shkodran #albanianalps #kalaja #kalajashkoder #shkodercastle #shkodracastle #peacecorps #peacecorpsalbania #peacecorpslife #peacecorpslife #friendship #balkanstyle #balkan #balkans #pcv #rpcv #rainyday #rainydays #castles #loooove
castles - rpcv - albania - shqipni - shkodercastle - kalaja - shkoder - kalajashkoder - shqiperi - balkanstyle - rainydays - shkodracastle - saturday - peacecorpslife - shkodra - shkodran - peacecorpsalbania - shqiperia - rainyday - pcv - albanianalps - shqipnia - loooove - balkans - peacecorps - friendship - balkan -
ndreka_lekaj - klinsmanmarku - aldi.krosi - emilianobbbbb -
instagram
erin_in_albania
A rainy day in Shkoder today! But nice enough to go see the old Ottoman Empire bridge with some of my favorite people @maryquandt & @rho_mettaj_r8 😜🇦🇱😘👌🏞⛰🌁🇦🇱 #peacecorpsbalkans #peacecorps #peacecorpsalbania #albania #albanian #shqipnia #shqipni #shqiperia #shqiperi #shkoder #shkodra #shkodran #burrnesha #northernalbania #balkans #balkanstyle #uramesi #ottomanempire #ottomanbridge #turkishbridges #pcv #peacecorpslife #uraemesit #saturday #albanianalps #turkisharchitecture
northernalbania - albania - shqipni - peacecorpslife - turkishbridges - turkisharchitecture - shqiperi - balkanstyle - ottomanbridge - shkoder - peacecorpsbalkans - burrnesha - saturday - shkodra - shkodran - peacecorpsalbania - shqiperia - albanian - pcv - albanianalps - shqipnia - uraemesit - balkans - peacecorps - ottomanempire - uramesi -
sorcerergnome : Oooooh niiiiiiiice
klinsmanmarku - safet.n_07 - alfons.official - tunka.ms -
instagram
erin_in_albania
Guess who's in beautiful Albania?!? 🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸 This amazingly wonderful friend who I've missed sooo much over the last year since she returned to America! My fellow PCV (technically she's an RPCV 😜🙃) from Peace Corps Albania Group 16! I just love this girl so much 😘 🇦🇱🇺🇸👑👯👩‍❤️‍💋‍👩🤗✌️💋👏👌😜@maryquandt #balkans #balkanstyle #expats #expat #albania #albanian #shqipnia #shqipni #shqiperia #shqiperi #shengjin #lezhe #northernalbania #adriatik #adriatic #albanians #peacecorpsalbania #peacecorps #peacecorpslife #peacecorpsbalkans #pcv #rpcv
rpcv - balkanstyle - shqipni - peacecorpslife - lezhe - expat - shqiperi - albania - peacecorpsbalkans - adriatik - albanians - expats - peacecorpsalbania - shengjin - northernalbania - shqiperia - albanian - pcv - shqipnia - balkans - peacecorps - adriatic -
suada.dosti - alfons.official - denisevlogs - lorenco_vata -
instagram
kimizemer
#vertet#kosovare#kosvo#shqipnia#albanian#prishtina#peja#ferizaj#tirana
vertet - prishtina - albanian - shqipnia - kosovare - tirana - peja - ferizaj - kosvo -
lorenawaschke - deliciousalbania - pranvera_17 - arman_502 -
instagram
dibranielvis
Sunnet #wedding #darsma #sevcet #gio #bijav #sutka #Kosovo #shqipnia
kosovo - sevcet - bijav - sutka - wedding - gio - shqipnia - darsma -
funnyjokesandmemes : you have nice pics
dibranielvis : Thanks 😍💖 @funnyjokesandmemes
funnyjokesandmemes - ulabaf - juliawldmn - arssemasewina -
instagram
erin_in_albania
When everyone makes it home safely with phones, wallets, and keys... That's cause for celebration. 😜😎👌🙌🐊 #tirane #tirana #tiranalifestyle #tiranacity #albania #shqiperi #shqiperia #shqipni #shqipnia #sundaymorning #sunday #balkans #balkanstyle #expats #expatlife #albanians
sundaymorning - albania - shqipni - shqiperi - balkanstyle - tiranacity - albanians - expats - shqiperia - expatlife - tiranalifestyle - shqipnia - sunday - tirana - balkans - tirane -
marsel_matija - ashes5125 - vermelhobordeaux - rho_mettaj_r8 -
instagram
erin_in_albania
Folie club tonight. Live, boss! 😎🙃😚 #folieterrace #folie #tirana #tiranalifestyle #tiranacity #tirane #albania #shqipni #shqipnia #shqiperi #shqiperia #tirane #balkan #balkans #balkanstyle #saturdaynight #saturday
saturdaynight - albania - shqipni - folieterrace - balkan - shqiperi - balkans - tiranacity - balkanstyle - saturday - shqiperia - folie - tiranalifestyle - shqipnia - tirana - tirane -
najwajiji - dreland3000 - pau_peaceandlove - weehope -
instagram
erin_in_albania
Shkodra. Ta hangsha zemren moj Shkoder. 👌🤗🇦🇱 #shkoder #shkodra #shkodran #shkodrane #albania #albanian #shqipni #shqipnia #shqiperia #shqiperi #coffeeviews #coffee #saturday #pedonale #pedonaleshkoder #pedonaljashkoder #peacecorps #peacecorpsalbania #shqiptare #tahangsha #shkodër
coffee - albania - shkodra - shqiperi - coffeeviews - pedonaljashkoder - shqiptare - shkodrane - shkoder - saturday - shqipni - shkodran - peacecorpsalbania - shqiperia - albanian - shkodër - shqipnia - peacecorps - tahangsha - pedonaleshkoder - pedonale -
daniel.shkoza : Independent❤️😂
gentaprovivaj - gracianogj - allabardha - klinsmanmarku -
instagram
erin_in_albania
Wendy came over today and stole the show. Again. Upstaged my hair... Again. Can't resist those blue eyes, though! 😍😘👶👌 #albanianbaby #albania #shqipni #shqipnia #shqiperi #shqiperia #shkoder #shkodra #shkodran #shkodrane #burrnesha #bukur #babyoftheday #blueeyes #blueeyesblackhair #bukuroshe #bukuroshet #shqiptare
albania - shqipni - shqiperi - babyoftheday - shqiptare - shkodrane - bukuroshe - shkoder - albanianbaby - burrnesha - blueeyesblackhair - shkodra - shkodran - shqiperia - bukuroshet - shqipnia - blueeyes - bukur -
carlocioba : <3
maryquandt : WHOSE BABY.
ledina.smakaj - ifukyopictures - aliciacondesita - orgessadritafilaj -
instagram
gezgintilkinet
#mangalem #berat #berati #beratit #bellagrada #unescoworldheritagesite #unescodünyamirasılistesi #qarkuiberatit #beratcounty #shqipëri #shqipni #shqipnia #albania #arnavutluk #balkans #balkanlar #rumeli #southeasterneurope #guneydoğuavrupa #europe #avrupa
europe - berat - albania - shqipni - bellagrada - guneydoğuavrupa - arnavutluk - beratit - unescodünyamirasılistesi - mangalem - beratcounty - berati - rumeli - shqipnia - unescoworldheritagesite - shqipëri - qarkuiberatit - balkans - balkanlar - southeasterneurope - avrupa -
fellow__traveler - resulv - ucuzgezerler - eloiseaykal -
instagram
erin_in_albania
I took this pic yesterday during the golden hour in the center of Shkoder where there was a live jazz concert happening. This picture captures so many things I love about my city; bicycle culture, love for live music and cultural events, gorgeous weather, lush trees, mountains in the distance, and everyone outside for an evening walk with their families. 🌅 #shkoder #shkodra #shkodrane #shkodran #shqipni #shqipnia #shqiperi #shqiperia #albania #peacecorps #peacecorpsalbania #peacecorpslife #pedonale #pedonaleshkoder #goldenhour #goldenhourphotography #iphone6photography #instadaily #iphone6pic #bikeculture #bikes #bikestagram #balkanstyle #balkan #balkans #scutari #picoftheday #bukur #burrnesha
peacecorpslife - albania - shqipni - balkan - shqiperi - goldenhour - bikeculture - iphone6photography - bikes - shkodrane - shkoder - instadaily - burrnesha - balkanstyle - shkodra - shkodran - peacecorpsalbania - pedonaleshkoder - scutari - shqiperia - shqipnia - balkans - iphone6pic - peacecorps - goldenhourphotography - pedonale - picoftheday - bukur - bikestagram -
xhulja.xhani : the women in the left is my cousine 😂 the most amazing city 😍
erin_in_albania : hahaha the other thing I love about Shkoder and Albania! It's so small! 😂
artisticallyconfined : #winning
charlottejeanm - erlind_msl - a_m_.007 - erion.gjonpalaj -
instagram
erin_in_albania
Rafting in Skrapar on the Osumi River. 🚣🇦🇱 #skrapar #corovode #çorovode #albania #shqipnia #shqipni #shqiperi #shqiperia #osumi #osumicanyons #osumiriver #rafting #raftingtrip #bukur #southernalbania #raftingalbania #adventure #balkanstyle #balkans #peacecorpslife #peacecorpsalbania #peacecorps #fatimadh
peacecorpslife - albania - shqipni - fatimadh - osumiriver - shqiperi - southernalbania - balkanstyle - adventure - skrapar - corovode - raftingtrip - peacecorpsalbania - shqiperia - osumi - shqipnia - çorovode - osumicanyons - balkans - peacecorps - raftingalbania - rafting - bukur -
mad_chickpea - ifukyopictures - lupo_liverpool - rburch8301 -
instagram
blxck_albo
#KOSOVA #SHQIPNIA #DRENICA #PRISHTINA #TIRANA #SUHAREKA
prishtina - tirana - kosova - drenica - suhareka - shqipnia -
blxck_albo : Ich liebe dich ~s❤ @einhorn_2004 du bist mein ein und alles💎
emi_fussball - kosovo_police - _albanerin - blxck_alba -
instagram
erin_in_albania
My favorite pizza joint in my city. 🍕🍕😍😍 #peacecorpslife #peacecorpsalbania #albania #shqipni #shqipnia #shqiperi #shqiperia #shkoder #shkodra #shkodran #shkodrane #fontana #pizzafontana #pedonale #pedonaleshkoder #fontanashkoder #pizzatime #pizzatimeallthetime #pizzaforlunch #pizzafordinner #pizza4life #pizza4ever #pizza4lyfe
peacecorpslife - albania - shqipni - pizzatimeallthetime - shqiperi - pizza4life - shkodrane - shkoder - pizza4lyfe - shkodra - shkodran - pizzafordinner - peacecorpsalbania - pizzafontana - pizzatime - shqiperia - pizzaforlunch - shqipnia - fontana - pizza4ever - pedonaleshkoder - pedonale - fontanashkoder -
pomguccimane : 🔥🔥🔥🐶
t_silver_t - klinsmanmarku - liqjano_mj - esmeraldo_n -
instagram
e.tallava
Sevcet Gio Style - Atmosfera #sevcet#tallava #sutka #bijav #abav #juzni #ritam #davul #tupan #kumanova #Kosovo #kosova #shqiptar #shqipnia #shqip #turkija #turkiyem #erdjan #mursi #asmet #bujanovac #srbija #serbia #mitrovica #austria #germanija #dimije #dimija #dalama #turkey #turkiyem #turkija
erdjan - germanija - kumanova - ritam - kosovo - kosova - serbia - sevcet - asmet - juzni - austria - abav - sutka - shqip - srbija - dalama - turkiyem - turkey - shqiptar - turkija - mitrovica - tupan - bujanovac - bijav - mursi - dimija - shqipnia - dimije - tallava - davul -
dimitris_katsanikos - d_19.02.2016 - insp.rational_ - eftalya_lazer_gebze -
instagram
e.tallava
Ork. Juzni Ritam 2016 #dzefrina #tallava #sutka #bijav #abav #juzni #ritam #davul #tupan #kumanova #Kosovo #kosova #shqiptar #shqipnia #shqip #turkija #turkiyem #erdjan #mursi #asmet #bujanovac #srbija #serbia #mitrovica #austria #germanija #dimije #dimija #dalama #turkey #turkiyem #turkija
erdjan - germanija - kumanova - ritam - kosovo - kosova - dzefrina - serbia - asmet - juzni - austria - abav - sutka - shqip - srbija - dalama - turkiyem - turkey - shqiptar - turkija - mitrovica - tupan - bujanovac - bijav - mursi - dimija - shqipnia - dimije - tallava - davul -
dibranielvis : 😂😂😂
fantastikecom : Sa bukur
sophiecastriota - dimitris_katsanikos - _filloretaaaa - jasinjasin -
instagram
erin_in_albania
Rafting in Skrapar, Albania on the Osumi River 🇦🇱👌😎🚣🏞 #balkans #balkanstyle #corovode #çorovodë #albania #shqip #shqipe #shqipri #shqipria #shqipnia #shqipni #skrapar #skrapari #rafting #raftingtrip #peacecorpsalbania #peacecorpslife #peacecorps #southernalbania #berat
shqipri - albania - shqipni - berat - peacecorps - southernalbania - balkanstyle - shqip - skrapar - çorovodë - peacecorpslife - raftingtrip - peacecorpsalbania - skrapari - shqipnia - balkans - shqipe - corovode - shqipria - rafting -
liqjano_mj - esmeraldo_n - marjanapjetri - emiljanoo_ -
instagram
erin_in_albania
Exploring Albania 🇦🇱🇦🇱😍 #corovode #çorovodë #skrapar #skrapari #albania #shqip #shqipe #shqipni #shqipnia #shqiperi #shqiperia #peacecorpsalbania #peacecorps #peacecorpslife #pcv #pcalbania #southernalbania #balkans #balkanstyle
peacecorpslife - albania - pcalbania - shqipni - peacecorps - shqiperi - southernalbania - balkans - shqip - skrapar - balkanstyle - çorovodë - peacecorpsalbania - shqiperia - pcv - shqipnia - shqipe - corovode - skrapari -
shkembikristi - jusimerkaj - klinsmanmarku - nikolis_giorgos -
instagram
erin_in_albania
Albania. Maybe the most beautiful country in the world. 🇦🇱🇦🇱👌👌👏👏 #corovode #çorovodë #skrapar #skrapari #albania #shqip #shqipe #shqipni #shqipnia #shqiperi #shqiperia #bukur #live #saturday #osumicanyon #balkanstyle #balkans #travelling #travel #peacecorps #peacecorpsalbania #peacecorpslife #paradise #photooftheday #osumiriver #osumi #kanioneteosumit #kanion #kanioni #kanionet
peacecorpslife - albania - shqipni - peacecorps - paradise - shqiperi - osumicanyon - balkanstyle - shqip - skrapar - kanion - shqipnia - saturday - peacecorpsalbania - kanioni - çorovodë - osumiriver - travel - shqiperia - osumi - kanionet - kanioneteosumit - live - balkans - shqipe - corovode - travelling - skrapari - bukur - photooftheday -
sorcerergnome : 😍
ida_avon.shkoder - paris.gruda - dreambigtravelfar - esmeraldo_n -
instagram
Iconosquare feedback