blinera.shkordra95
JAM MUSLIMAN DHE MË SHQIPTAR SE TI, O JOBESIMTAR Është për t’u habitur kur të këshillon ai që s’ka frikë Zotin! O i humbur, fjalët që mohojnë Zotin s’janë këshillë, por sharje. S’të takon të shesësh mend për atdhedashuri, kur ti ende je tërësisht i kufizuar në mendësinë tënde. Fillimisht na trego për "sukseset" tua që të mësojmë nga to. Mjaftohesh me fjalë, pse s’vërehen punët tua të dobishme, ku ishe më herët kur populli duhej mbështetur, po tani ku je?! S'ke si të përgjigjesh kur ende s'e ke të qartë për ku je nisur! Pengesë kryesore e çështjes kombëtare është lloji yt prej sahanlëpirësi që i përkulet shpirtligut edhe kur ai punon në dëm të vëllezërve tu. “Patriotizëm” i kufizuar në internet dhe gazetat e dreqit, ku përplot mllef je i zellshëm në sharjen e shqiptarëve muslimanë. Së paku një herë të shohim trimërinë tënde, tregohu i guximshëm aty ku dëshmohen burrat, dil jashtë të luftosh shkaun. Jo, ti nuk e lufton llojin tënd, i njëjti brumë, s’dalloni nga njëri-tjetri, zemër sëmurë si jeni, ju pengon besimi im në Zot(All-llah). Kthjellohu, të jesh i sigurt që unë sërish ta fali me shpresë se dikur udhëzohesh. Fillo t’i kuptosh gjërat drejtë, shkaun e ke armik. Jo, ju s’ndaleni, vështirë se ndryshoni për të mirë! Është mase e qartë që padrejtësia ka frikë drejtësinë. Besimtar, bëhu gati t’u përballosh sulmeve të mosbesimtarëve. Sharjen e ultë të mos ia kthesh njëjtë, ruaju të mos bëhesh si ai. Në zemrat tona s’ka vend për urrejtje. All-llahu është me durimtarët, vazhdo me urtësi e mirësjellje edhe atëherë kur janë mosmirënjohës, e prej tyre ka mjaftë; përndryshe e largon më tepër, e largove, s'do ta afrosh aty ku ti ndihesh afër.
uçk - shqiptar - feja - samidinxhezairi - islame - musliman - hoxha - shqipe - komandant -
blinera.shkordra95 : O ju të padrejtë i frikësohem ledhatimit tuaj, ndërsa ofendimet vetëm se më forcojnë dhe më shtohet dashuria për All-llah. Më mjafton All-llahu si vëzhgues i punës dhe fjalës sime, nuk më duhet respekti yt dhe s’do ta kesh respektin tim, nuk i pasoj teket tua që s’janë në përputhshmëri me detyrimet që i kemi para Zotit. Ruaju dreqit i cili të nxit që të turpërohesh me përkatësinë tënde fetare, përndryshe i turpëruar mund të përfundosh në xhehenem. - O besimtarë! Pranojeni Islamin me të gjitha rregullat e tij dhe mos shkoni gjurmëve të djallit, se ai është armiku juaj i përbetuar. Kur’an 2:208. Thuaj: “Ah, sa mirë që jam Musliman." Ndjenjë e fortë, të jetuarit në Islam është jeta e vërtetë. - Zoti juaj është një Zot i vetëm! S’ka zot tjetër, përveç Atij, të Gjithëmëshirshmit, Mëshirëplotit! Kur’an 2:163. Sa më afër All-llahut për aq shumëfishohet vullneti për ta luftuar padrejtësinë kudo dhe sido çoftë ajo. Insha All-llah shpërblehen me Xhennet ata që në emër të Zotit punuan për mirëqenien e tjerëve. - Midis besimtarëve ka të atillë që e mbajtën besëlidhjen me Allahun. Disa prej tyre kanë vdekur, kurse të tjerët presin pa ndryshuar asgjë nga besnikëria e tyre. Kur'an 33:23. Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha, Prizren) 04.05.2012 www.facebook.com/samidin.xhezairi Ju mirëpres në: www.drita.net
blinera.shkordra95 : #UÇK #komandant #shqiptar#shqipe#musliman#feja#islame#hoxha#SamidinXhezairi
reenatsopjani - mairh_messi - vlonicetaj - xocca -
instagram
pozzosilvia
#Hoxha
hoxha -
pozzosilvia : @elena_hoxha @gaiabrunello98
gaiabrunello98 : @pozzosilvia muoio ahaha
elena_hoxha - beatricevanin_ - lil_pie94 - arianna_lorenzon -
instagram
tomzer09
Groovezer avec Vullzer #izi #groove #albanianpeople #albania #enmodebunker #enver #hoxha #oklm #bref
albania - enmodebunker - bref - izi - oklm - albanianpeople - hoxha - enver - groove -
liyah693fit : T'es trop jeune pour aller au groove :p
tomzer09 : @liyah693fit Ca va je suis rentré 2fois sur 2. C'est une bonne moyenne je trouve :p
liyah693fit : LOL j'avoue ;)
vkamberi : Hahah pas mal les hashtag
timmy_massari : A la recherche des cougars hein
tomzer09 : @vkamberi je savais que tu allais kiffer mes hashtags @timmy_massari non pas de Cougars lol
latiteantonella - teampolskaaaa - melissa_saaa - sasa_insta -
instagram
bennjaminni
#meine #Hoxha 💪👏 @besimhoxha11
meine - hoxha -
sheeehu - dirajch - urimwaea - valontara -
instagram
anthonydadinho
Soutien au peuple d Albanie #Shqiptare #Hoxha #Family #Unis #Best #Friends #kosova #shqipnia
family - kosova - shqipnia - shqiptare - hoxha - unis - friends - best -
ixi_d - klara__cumani - xhoelaa - khszay -
instagram
ahmet_z_kelmendi_photogrpaher
#Kaltrina #Hoxha #Ahmet Z. Kelmendi @DISING
kaltrina - hoxha - ahmet -
kelmendi.arbnor - flvmur -
instagram
lindilamoja
Darsëm#vllej#shoku#hoxha @astritnikaj @arjeta90
hoxha - vllej - shoku -
nazmi_islami - florina.cungu - mima_mina_deis - fatmire_dodic -
instagram
lida.ic
#ulqin#sinan#hoxha 💃👐
ulqin - hoxha - sinan -
ajteenaa - amelasj - safet.oc - agnesavic -
instagram
loni7arvi
#with #captain #hoxha
hoxha - captain - with -
loni7arvi - an.anjola.xh - aldidoci -
instagram
adryang7
Selam aleykum :D #haha #moschee #islam #ingolstadt #muslim #hoxha #hoca #cami #mosque #prayer #salah #namaz #freepalestine #Allahuakbar #hashtagsundso
hashtagsundso - haha - salah - muslim - mosque - allahuakbar - ingolstadt - namaz - cami - prayer - hoca - hoxha - moschee - freepalestine - islam -
iqazakariah : What a beautiful mosque @adryang7
aroosalfc : Wa-alaikum Assalam!
jeta_al_albani : ich bin mir nicht sicher aber ist das nicht die neue moschee in ingolstadt? @adryang7
adryang7 : Also ich bin mir sicher:P @jeta_al_albani
jeta_al_albani - habibbles - adamcjwilson2010 - aminokiare -
instagram
dra.johannycastillo33
#hoxha #predica #culto #sabado
hoxha - sabado - predica - culto -
geracaodeadorador - llisannyg - carinosymas - rigocolmenares -
instagram
donisvitia
O perhajr bajrami t'gjith shqiptarve musliman #hoxha #xhamiapavarsia #plis #shqipmuslim
plis - hoxha - shqipmuslim - xhamiapavarsia -
trimimusliu : Facera jeni 👌
donisvitia : @trimimusliu ska me neve e sidomos me nexhin
beharfejzullahi : Përhajr bajrami , respekt për hoxhën e mrekullueshm .
ardittbeqiri - prakovica - gazmendq - aliukastriot -
instagram
kastriotxhemajli
#hoxha
hoxha -
dritonnhyseni - ardiansallahu - egzonhashani - rronjahja -
instagram
misiooooooo
#bunker #beach #albania #hoxha #war #history #crazy #plażing #bunkry #misiooo #teddybear #teddy #ikea #blund #travel #trip #holiday #balkans #Bałkany #selfie #tour #sightseeing #ontheway #ig_albania #shqiperia #durres #golem
crazy - albania - selfie - history - war - bunker - balkans - misiooo - bunkry - ikea - trip - sightseeing - golem - ontheway - teddy - travel - shqiperia - blund - ig_albania - tour - bałkany - teddybear - hoxha - holiday - beach - plażing - durres -
minionsontour - bibianavit - aarti.sharma - monia_du -
instagram
misiooooooo
#bunker #beach #albania #hoxha #war #crazy #history #plażing #bunkier #misiooo #teddybear #teddy #ikea #blund #travel #trip #holiday #balkans #Bałkany #selfie #tour #sightseeing #ontheway #ig_albania #shqiperia #durres #golem
crazy - albania - selfie - history - war - bunkier - balkans - misiooo - bunker - ikea - trip - sightseeing - golem - ontheway - teddy - travel - shqiperia - blund - ig_albania - tour - bałkany - teddybear - hoxha - holiday - beach - plażing - durres -
loves_albania - purplepulpel - montenegrinfreedom - lirjona -
instagram
enxhiismaili
kjo është kusherira ime @anna.martina.jet dhe eshte kusherira me e bukur qe mka dhen zoti 🙋🙌🙌 #blerta #hoxha 😂😂😂😂
blerta - hoxha -
hoxha.blerta : A mundd te te vrass :'(
enxhiismaili : hahahhahaha @anna.martina.jet me m thuaj qe ke shkarkuar prap instaa hahhaa :p 😂😂
hoxha.blerta : Do te vras deleee nga hallii ca tbejaaa heee :'(:'(
enxhiismaili : @ellenhoxha po kjo nk t duket flliqje hahahaha
ellenhoxha : Hahaha oiiii kulmiiiiiiii :-P
juglena_lico - lisa_und_so - eni_kunxhiu - robertamurataj -
instagram
blinera.shkordra95
Allahu e meshirofte
hoxha - shqiptar - musliman - jakupasipi -
blinera.shkordra95 : #shqiptar#musliman #hoxha #jakupasipi
mrs.beluli : 👍👏
blinera.shkordra95 : @albanerin___ 😚❤😌
mirimane_ab - albanian_muslim - mrs.beluli - ftyr0 -
instagram
merlin_714
#regert #hoxha
hoxha - regert -
ri_flo : Po ngele ne Paris mer pis, @oklejd i puno ti prish 💶 anej me th*ths*
merlin_714 : Ahahhaah i ka nda zoti rrisqet e daku ce t bojm :p @ri_flo
oklejd : @ri_flo je ne rregull eee :-/ fol po deshe
merlin_714 : @oklejd nuk je me i paket po mos u qaj kot ;)
ri_flo : Ehhh ca ti bosh @oklejd u rrit 👶 u 💩 shpia .
oklejd : :-D :-D
taipxhevizi - olta__sinani - kadrimazari - arianashaba -
instagram
kfvellaznimi
Urime ditelindja trajner #Genc #Hoxha 🎂🎁
hoxha - genc -
valonkulludra - qendrim.hoxha - lorikr10 - leonradoniqi -
instagram
abdullaillokman
#Hoxha #be #kojshi #Hoxha ♡•♡
hoxha - kojshi - be -
nejaimeri - elhamarsllani - zulhixee - s_jashar1 -
instagram
blerimkastrati1
#hoxha ✌️ @b4rdhk
hoxha -
b4rdhk : Brother
blerimkastrati1 : @b4rdhk yes.
nathalieke25 - _eldonaofficial_ - lonit_kastrati - genntkastrati -
instagram
eisakse
Fint i Albania👍 #Worldcupqualification #Albania #history #Hoxha #fotballjentene
hoxha - fotballjentene - albania - worldcupqualification - history -
silverados78 : Enjoy! Lykke til og hils Ørn-jentene:)
skogro - anneperjord - bjarve7 - fredrikbarstad -
instagram
ceren__padem
@ysmn.c @burcuu_10 #türkei #2014 #love #albanian #music #love #it #cousin #sinan #hoxha
love - albanian - it - music - hoxha - 2014 - sinan - türkei - cousin -
justine_shqipe : 👌😚
ceren__padem : 😇😙 @justine_shqipe
__feeeri : Hammer 😀
ceren__padem : 🙊🎶🎶 @__teduaa
ozlem_srky : Wie heißt das Lied ?☺❤
ceren__padem : Syte blu - sinan hixha @ozlem_srky
ozlem_srky : Dankeschön 😘☺
ceren__padem : Hoxha* @ozlem_srky
egorserov - zerrinpadem - littlelindanikci - sinan_balikesir -
instagram
elkyz
#missyou #sister #hoxha #friend #of #alife #loveyou #always #cousins #iris #ola #flor #lovelovelove #mybabies #funny #juduashumegoca #memungoni #solita #temuevestusemueventodos
ola - missyou - temuevestusemueventodos - lovelovelove - memungoni - solita - funny - loveyou - juduashumegoca - alife - iris - sister - always - mybabies - flor - cousins - of - hoxha - friend -
elidalika : Siete #bellissimee ❤❤❤❤⭐⭐⭐⭐😘😘😘😘
elkyz : Grazie @elidalika ❤️❤️
nderjaku_xhemal - alicesantini__ - ely3003 - gabri_99_ -
instagram
mr_nice_guy._
Kommt alle vorbei !!!!!!! ✌️ @_ardianbujupi_ #Sanie #Sinan #Hoxha #Dj #Dalool #feierabend #mannheim #wer #nicht. #kommt #verpasst #den #besten #abend #ludwigshafen #oggersheim #mutterstadt #gartenstadt #hemshof #friesenheim
feierabend - dj - mannheim - mutterstadt - sanie - nicht - gartenstadt - hemshof - friesenheim - kommt - dalool - besten - oggersheim - wer - verpasst - abend - den - hoxha - sinan - ludwigshafen -
sanieofficial1 - blackeagleevents - tuelin_1 - melsa_kurdi -
instagram
anipellumbi
#Tunel of #Sir #Enver #Hoxha
hoxha - tunel - enver - sir -
klea.agolli - xhoimerkaj - andi_berati - vinmera -
instagram
bloodyali
#albanian #bunker #sea #war #xhaxhi #enver #hoxha 🚢🚀
xhaxhi - sea - hoxha - bunker - albanian - war - enver -
vaaldrin1 - egzonni7 - zymbe - arbreshakoliqi -
instagram
hoxhafranko7
Live pista kosova duke degjuar bilbilin e muzikes shqiptare #sinan #hoxha :)
hoxha - sinan -
gerhardhasa - ina_beka - armela_mahone -
instagram
ambrapuc
#sinan#hoxha..😍😍😍 @velipoj❤️
hoxha - sinan -
liqjano_metaj - brunueve - florentinm1997 - florikeqaj -
instagram
vajzat_dhe_djemte_shqiptar
#ponja #hoxha #model #albanian 😊
hoxha - model - albanian - ponja -
ponjaho : Faleminderit 😘😙😚💙 @vajzat_dhe_djemte_shqiptar
vajzat_dhe_djemte_shqiptar : Faleminderit ty qe na dergove foton dhe na zbukurove profilin @ponjaho 😚😊♥
ornela_vuka - amalsebastian.e - tjgaba - benaislami -
instagram
camonchias
#estate2014 #albania #scutari
1991 - diktatorit - albania - shkodra - scutari - 1990 - albanian - shkoder - sistema - antikomunist - estate2014 - hoxha - regime - fine - dittatura -
camonchias : #diktatorit #antikomunist #albanian #shkodra #shkoder #hoxha #sistema #regime #dittatura #fine #1990 #1991
durim.ramadani - ocramoloirt - ichi80 - stevezerosette -
instagram
dorinadodaj
#chebbellecose 😂😂 #adoro #giuliatornasubitofuori #hoxha #xhamia #bushat #shkoder #albania #summer
summer - albania - xhamia - chebbellecose - giuliatornasubitofuori - shkoder - hoxha - bushat - adoro -
dorinadodaj : @giuliapreci
renatododaj - matildamolla - anderson_rrotani - antoniolkj10 -
instagram
camonchias
#estate2014 #albania #scutari
albania - comunismo - treni - scutari - train - albanian - sistema - stazioni - stazione - deserto - estate2014 - hoxha -
camonchias : #albanian #stazione #stazioni #sistema #hoxha #train #treni #comunismo #deserto
simonabrighetti - dimal2013 - mc_occhioquadrato - visitalbaniaa -
instagram
Iconosquare feedback